Description
Dlaczego warto?
owoce pochodzą z Maroka, gdzie występują idealne warunki do wzrostu, rozwoju oraz dojrzewania owoców niepokalanka, co przekłada się na wysoką jakość surowca.Surowiec jest odsiewany na urządzeniach Allgaier co zapewnia otrzymanie produktu wolnego od piasku, cząstki proszku o średnicy 0.5mm.100% suszone owoce niepokalanka, mikronizowane na urządzeniu UltraPlex Alpine (Niemcy) dzięki czemu wchłaniają się lepiej,owoce pochodzą ze zbioru z ostatniego sezonu wegetacyjnegosurowiec jest idealnie dosuszony i doczyszczony, bez domieszek innych części roślinowoce są przesiane, odpiaszczone, bez obcych zapachówsurowiec zachowuje charakterystyczny lekko ostry smaksurowiec jest bogaty w substancje bioaktywneekonomiczne opakowanie
Niepokalanek pospolity (Vitex agnus-castus L.)
Niepokalanek pospolity (synonim: niepokalanek zwyczajny, niepokalanek mnisi) jest rośliną zielarską rosnącą w Afryce północnej (m.in. Maroko, Tunezja), w zachodniej oraz środkowej Azji (Tadżykistan, Turkmenistan, Uzbekistan) oraz w południowej Europie (Albania, Grecja). Na terenie Polski, ze względu na zbyt niskie temperatury, nie jest w stanie przetrwać okresu zimowego.
Łacińska nazwa Agnus wywodzi się od słowa agnus – niewinny i została nadana przez greckiego botanika Dioskurydesa. W mitologii greckiej był symbolem cnotliwego małżeństwa. Pod krzewem niepokalanka miała urodzić się bogini Hera. W średniowieczu nazwano go mnisim pieprzem i wtedy też stał się symbolem wstrzemięźliwości seksualnej. Często uprawiany był w przyklasztornych ogrodach i do dziś w wielu publikacjach używana jest nazwa „niepokalanek mnisi”.
Ze względu na walory estetyczne (niebiesko-fioletowe kwiaty, podłużone żywo zielone liście) często uprawiany jest także jako krzew ozdobny.
Surowcem zielarskim jest owoc (Agnus casti fructus) oraz liść (Agnus castus folium).
Stosowanie
Owoce mają ostry smak i czasami używane są w krajach północnej Afryki jako zamiennik pieprzu stąd niepokalanek nazywany też jest dzikim pieprzem. Z owoców można przygotować nalewki na bazie 60-70% alkoholu etylowego. Często owoce są rozdrabniane i bezpośrednio spożywane. Bardzo dobrym pomysłem jest także sporządzanie naparów z owoców niepokalanka. Do 200 ml przegotowanej gorącej wody (powyżej 60°C) wsypać łyżeczkę mielonego owocu i zaparzać przez 20 minut, a następnie odcedzić.
Owoc niepokalanka polecany jest w szczególności dla kobiet w okresie przekwitania. Łagodzi objawy związane z menopauzą (nieregularne krwawienia, uderzenia gorąca, kołatania serca, bezsenność, rozdrażnienie oraz zmniejszone libido), które mogą pojawiać się już po 45 roku życia. Dobroczynne działanie niepokalanka jest zauważalne po 2-3 miesiącach regularnej suplementacji.
Nie poleca się stosowania u kobiet w ciąży, karmiących, stosujących środki antykoncepcyjne, a także uczulonych na owoc niepokalanka (może wywoływać swędzenia) lub mające problemy z trądzikiem.
Niepokalanek, Mielony Owoc Niepokalanka
Skład: 100% Owoc Niepokalanka
Kraj pochodzenia: Maroko
chleb razowy właściwości, reczny mlynek do kawy, przyprawy moczopędne, mleko z nasion konopi, pasteryzacja kiszonych ogórków, kawa do french press, cafe luwak, mąka kasztanowa cena, severin opinie, suszony kwiat czarnego bzu, zestawy, ervegan spaghetti, mohito prepis, kawiarka opinie, kcal cukier, czekolada 80 kakao, ile to 60g cukru, jak poprawić laktację
yyyyy