Sklep mobilny – jakie warunki trzeba spełnić, aby wejść w taki biznes?

Szacuje się, że około 45% polskiej ludności mieszka na terenach wiejskich. To sprawia, że nie każdy ma dostęp do hipermarketu z powodu dużych odległości do obszarów miejskich. Czy zatem osobom mieszkających na obszarach wiejskich pozostaje jedynie uczęszczanie do małych, lokalnych sklepów spożywczych? W żadnym wypadku! Wiele sieci sklepów spożywczych oferuje nie tylko możliwość zrobienia zakupów online, lecz także ich transport do domu. Trzeba mieć jedynie dostawczy samochód. Sklep na kółkach to dla klienta wygodne rozwiązanie a dla wielu osób świetny biznes poprzez dołączenie do struktury sieci sklepów za sprawą franczyzy. 

Współpraca z gigantem branży spożywczej

Przeważnie każda polska sieć sklepów, która oferuje usługę dowożenia zakupów pod wskazany adres, współpracuje z 100 agentami i działa na terenie wybranych lub wszystkich województw. 

Konkurencja w branży spożywczej jest przeogromna, dlatego giganty z roku na rok zwiększają liczbę sieci. To otwiera możliwości dla osób, które chcą otworzyć swój biznes. Wystarczy mieć swój samochód. Sklep mobilny w kolejnych krokach tworzy się poprzez franczyzę. Wszystkie materiały brandingowe oraz narzędzia, które są niezbędne do wykonywania takiej usługi, otrzymujemy do franczyzodawcy. 

A co jeśli nie możemy zaoferować swojego sprzętu, jakim jest w tym wypadku dostawczy samochód? Sklep mobilny wtedy jako biznes jest poza naszym zasięgiem? Absolutnie nie! Można również rozpocząć współpracę poprzez zapewnienie wkładu własnego w biznes w formie kilku tysięcy złotych. 

Dostawczy samochód a sklep mobilny

Wchodząc w taki biznes z pewnością prędzej czy później zapyta się: a jakie są zarobki? Ile można zarobić pieniędzy, mając realnie swój samochód. Sklep mobilny to między innymi świetny pomysł na własny biznes z uwagi na gwarancję stałego wynagrodzenia. Do tego także trzeba doliczyć premie za dobre obroty. Tak więc prowadząc własną działalność w takiej formie, nie trzeba się martwić o kwestię zarobku. W tym przypadku koszty nigdy nie będą większe niż zysk.

+0