Wykrawacze świąteczne do ciastek – dlaczego warto je mieć?

Różnorodne wykrawacze świąteczne do ciastek pomagają w stworzeniu efektownych wypieków na święta. Mogą mieć różne kształty i różne przeznaczenie. Z pomocą można wyczarować kruche ciasteczka, pierniczki czy inne korzenne wypieki. Wykonywane są głównie z silikonu lub metalu.

Jakie są rodzaje wykrawaczy do świątecznych ciasteczek?

Jeśli chcesz przygotować świąteczne ciasteczka za pomocą foremek, to tradycyjny sposób jest taki, że w rozwałkowanym cieście wykrawa się różne kształty, które przekładane są na blachę i pieczone we właściwej temperaturze. W sklepach dostępne jest kilka rodzajów wykrawaczy do świątecznych ciasteczek:

  • klasyczne wykrawacze do ciasteczek – nie mają spodu, dzięki temu z łatwością można przenieść wykrojony kształt na blachówkę. Najczęściej wykonywane są z metalu lub plastiku;
  • foremki do pieczenia – są to pełne foremki. Najlepiej sprawdzą się do wypieków typu muffinki;
  • foremki do odciskania kształtów – służą do odciskania różnych kształtów w rozwałkowanym cieście. Najczęściej są to tzw. stemple do ciastek.

Metalowe wykrawacze świąteczne do ciastek

Metalowe świąteczne wykrawacze do ciastek wykonane są ze stali nierdzewnej lub aluminium. Mają ostre krawędzie, dzięki temu z łatwością można wyciąć pożądany kształt. Należy przy tym uważać, ponieważ można się skaleczyć. Foremki wykonane z metalu są odporniejsze na odkształcenia, w porównaniu z aluminiowymi.

Plastikowe wykrawacze świąteczne do ciastek

Plastikowe wykrawacze do świątecznych ciasteczek mają takie samo zastosowanie jak ich metalowe odpowiedniki. Są mniej ostre, dzięki temu mogą być bezpiecznie używane przez dzieci. Są łatwe w czyszczeniu i odporne na odkształcenia.

Wykrawacze do świątecznych ciastek dostępne są w różnych kształtach i kolorach, dzięki temu każdy znajdzie model najlepiej dobrany do potrzeb. Do wykrawania warto zaangażować dzieci, dla których jest to świetna forma zabawy i możliwość spędzenia czasu z rodzicami.

+0