Collagen — jak wpływa na nasze zdrowie?

Collagen — jak wpływa na nasze zdrowie?

Kolagen jest białkiem, które z pewnością ma ogromne znaczenie na nasz cały organizm. Nie ogranicza się jedynie do skóry, ale do wielu innych struktur, które wspomagają nas w całym życiu. W jaki sposób właściwie pływa na zdrowie? Odpowiadamy.

Collagen — dlaczego należy go dawkować?

Collagen tak jak wszystkie białka oraz procesy komórkowe w naszym organizmie ulegają spowolnieniu w wytwarzaniu i przebiegu na skutek wieku. Im starsi jesteśmy, tym częściej skarżymy się na bóle stawów, wypadanie włosów oraz co najważniejsze — na pojawianie się zmarszczek.

Właśnie dlatego tak ważne jest jego regularne dawkowanie w formie tabletek, płynów lub kremów już od 25 roku życia. To właśnie wtedy narażeni jesteśmy na pojawianie się pierwszych zmarszczek.

Collagen — zdrowe włosy

Kolagen wpływa między innymi na zdrowie naszych włosów. Wszystko ze względu na fakt, że jest ich głównym budulcem. Brak odpowiedniego stężenia tego białka szybko doprowadza do problemów takich jak łamliwość oraz wypadanie.

U kobiet dodatkowo można zaobserwować rozdwajanie się końcówek, które może powodować zmniejszenie pewności siebie oraz problemy z puszeniem się włosów, na przykład po umyciu.

Collagen — redukcja zmęczonej twarzy

Nasza twarz to przede wszystkim wizytówka. Wykorzystujemy ją w pracy, podczas spotkań towarzyskich oraz przy załatwianiu codziennych spraw. Często jednak przez stres oraz nieustanne wpatrywanie się w sztuczne światło i ekran komputera możemy doświadczać tak zwanych worów pod oczami.

Zredukować je możemy na przykład za pomocą kremów, które dodatkowo posiadają kolagen. Jest to z pewnością praktyczne rozwiązanie niedoskonałości, ponieważ czasami pozbycie się czynników powodujących zmęczenie jest zupełnie niemożliwe.

Zmęczenie twarzy kolagen może zredukować również za pomocą swoich właściwości nawilżających oraz regeneracyjnych.

Collagen jest białkiem, które możemy dawkować do swojego organizmu za pomocą płynów. W ten sposób nasza skóra będzie bardziej wypoczęta, a włosy lśniące oraz silne.

+0